| JustMeDeea2019 a întrebat:

Bună ziua, am o nelămurire! A mai fost cineva în vacanță cu voucherele oferite de Stat? Adică, cei care lucrează în sistemul medical și de învățământ mai exact! Cum se procedează mai exact? Cum se achită serviciile? E de preferat prin agenție de turism? Ofer fundiță celui mai concret răspuns... mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| o0AnnaOo a răspuns:

Te poți interesa la anumite hoteluri care accepta vouchere (găsești lista cu hotelurile/pensiunile pe net) si eventual trebuie să plătești un avans, de cele mai multe ori plătești pentru prima noapte si cand ajungi la hotel predai si restul sumei ( in vouchere desigur).
Prin agenția de turism este cam același lucru.
Distracție plăcută!
Sper ca ți-am fost de ajutor!

| JustMeDeea2019 explică (pentru o0AnnaOo):

Mulțumesc pentru răspuns

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți direct la hotel plăti cu vouchere sau la agenție. Tot una e!