| Polistfever a întrebat:

Buna seara, ce aplicatii asemanatoare cu Revolut folositi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh nimic nu e ca revolut.

| xXVranceaXx a răspuns:

Revolut este asemănător cu PayPal. Oricum internet banking-ul o să devină o afacere mare

| Zuzu1991 a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Nu, NU ESTE, nici macar pe departe
Revolut este un card bancar, PayPal e un sistem de plati FARA card bancar direct, si care are nevoie explicita ca magazinul sa permita plati prin el
asa ca cu revolut poti sa platesti la magazinul de la coltul strazii, cu PayPal foarte, FOARTE probabil ca nu, pentru ca putine magazinase s-au deranjat sa alerge dupa PayPal, dar toate (sau aproape toate) alearga dupa card bancar
iar cireasa de pe tort nu e nici macar magazinul de la coltul strazii ci marele si tarele eMAG, unde NU poti sa platesti cu PayPal, dar cu Revolut poti binemercic!

eu mi-am facut Monese, nu Revolut, mi s-a parut mai bun

| xXVranceaXx a răspuns (pentru Zuzu1991):

Multumesc pentru completări. O să țin cont de informațiile tale