| PowerKoko a întrebat:

Buna seara, imi las mereu telefonul la amanet cand n-am bani, stiti ce sa fac ca sa fac bani sau o solutie ca sa nu mai las telefonul amanet?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa te apuci sa lucrezi! de preferat pe un salariu mai mare decat cel minim pe economie!
si nu prea vei mai avea probleme de acest gen!
dar atentie conteaza ce faci cu banutii ce vin de pe urma salarizarii!
dau si un exemplu>> daca cineva bea si fumeaza, mai sta si in chirie, plus plata utilitati si alte cheltuieli care survin, atunci nici 6000 de lei /luna nu sunt suficienti!

| siriusblack98 a răspuns:

Ai servici? Ai un salariu stabil in primul rand? In functie de asta iti pot da cateva sfaturi mai departe dar trebuie sa stim ce venituri active ai. Am citit mai jos ca stai cu familia si esti de etnie rroma dar nu asta conteaza.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Ce solutie sa-ti dam ma noi?
1. n-ai poate bani pentru ca muncesti pe 2000 de lei da vrei sa faci arogante si ramai cu 0 leiwinking
2. esti prost si bagi la pacanele, deci nu mai baga.
Astea sunt motivele pentru care sunt sigur ca n-ai bani, deci fi destept si nu le mai fa.

| PowerKoko explică (pentru Alexandru1111199):

Nu joc frate tata joaca

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru PowerKoko):

Pai si ce treaba ai tu cu tactuwinking? Tu ai banu tau tactu al lui nu? Ca presupun ca odata ce spui ca iti duci telefonul la amanet, nu mai esti un pusti care e intretinut de tacso, presupun ca ai cel putin 18 ani.

| PowerKoko explică (pentru Alexandru1111199):

Pai noi suntem tigani fratelo nu ne dam separati copiii

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru PowerKoko):

Eu inteleg ce zici ca asa e traditia la voi sa stati toata familia la un loc, dar banii ar trebui fiecare sa aiba banu lui, intelegi? O sa ai mai mare satisfactie cand faci chestii din banii tai sau cand stii ca ai banu tau.E aiurea sa stii ca mereu depinzi de taica-tu.Esti si tu barbat acum trebuie sa stii sa produci bani sa-ti intretii familia nu?