| alehar05 a întrebat:

In curand o sa ma intorc in tara si as vrea sa imi cumpar un apartament in Valea Lupului(Iasi),acolo am vazut ca se fac blocuri noi si mi se pare o investite sigura,dar as vrea sa stiu cam cat faci cu microbuzul din Valea Lupului pana la Palasa,facultatea A.I, Cuza, facultatea de medicina etc? As vrea sa stiu daca merita avand in vedere ca e cam in afara orasului?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

Merita, ar fi o investitie cu cap avand in vedere ca se fac blocuri noi si se va popula mai mult. Nu iti fa griji, In mai putin de o ora, ajungi lejer in orice parte a orasului. E o zona buna, chiar daca e in afara orasului, eu as zice ca e o miscare buna.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai bine la Valea Adinca-Miroslava. Ai blocuri la ~20-25 de minute pe jos de bulevard. De acolo iei frumos tramvaiul sau autobuzul si e mai putin sufocata zona fata de intrarea dinstre Valea Lupului. Plus ca am impresia ca sunt si apartamentele la preturi mai omenesti.