| DraguțGăbița a întrebat:

Buna seara!
Mi-am facut un card de cumpărături pentru a achiziționa electrocasnice de la Flanco. Limita de cred a fost de 4100 lei, am cumpar produse de 1700 lei, am platit 12/41 rate si dupa n-am mai platit timp de un an. Am reinceput sa platesc dupa ce m-au instiinta ca mi se va face oprire pe pensie. Am primit si o hartie in care mi se spunea ca trebuie sa-mi actualizez datele personale. Hartia este de la biroul de credit, dar nu stiu cum ar trebui sa le actualizez sau daca e foarte importanta actualizarea lor. Am reusit sa platesc toate ratele, dar mai am o datorie de 1180 lei. Daca platesc luna asta toata suma, ce se va întâmpla in continuare? Mereu vine factura cu o dobanda peste 60 lei. Ce ar trebui sa fac dupa ce platesc toata datoria? Sa scap odata de ei, ca mi-au mancat la bani...
Ajutati-ma, va rog...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa se intampla cand nu platesti la timp. Plateste tot si scapi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plătești tot și nu se mai întâmplă nimic.
Te au mâncat de bani că nu ai platit la timp.

| adryang78 a răspuns:

După ce achiți toată datoria suni la ei și soliciți închiderea contului. Să ceri și număr de înregistrare pentru convorbire.
Sau le trimiți un e-mail, ca să rămână dovada solicitării.
Așa se întâmplă când folosești un card de cumpărături și nu achiți ratele la timp, te îndoaie dobânda.