| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Știți cât costa o sticla de plastic?
Vreau sa cumpăr un număr mai mare de sticle pentru a face diverse lucruri creative cu ele împreuna cu copiii.
Dar nu știu cât să ofer.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Maxim 20 de bani bucata. La Kaufland de exemplu cand primesc sticle de sticla/plastic la 5 recipiente primesti un voucher in valoare de cam ~2-3 RON, insa aia inseamna reducere la niste produse care oricum costa bani, nu poti alege ce vrei tu...

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Initiaza un program local de strangere de pet-uri. De ce sa le cumperi, cand ele se arunca la tot pasul in loc sa se recicleze?
Implica si pe cei mici in aceasta misiune (construita ca o aventura pentru ei) si vei vedea rezultate satisfacatoare.winking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu nu am vazut pana acum sticla de plastic.
Pet-uri se gasesc si de vanzare la magazinele care vand articole de menaj, dar sunt destul de scumpe pentru asa ceva.

| Mirel4412 a răspuns:

Sticle de plastic gasesti peste tot, daca ti-e scarba sa le iei din tomberoane, poti sa strangi de la vecini rude etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,

Emag are cateva oferte oferte :
https://www.emag.ro/......D6WVF7MBM/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dai 20 de lei la un ospatar de la salon de nunti iti da cativa saci de sticle dupa o petrecere
Nu prea sunt acum petreceri dar ca idee la 100 persoane ai garantat macar 50 de sticle mari de plastic de la apa sau suc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am eu minim 20 de sticle de plastic de jumate în momentul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc frumos da voi încerca să vorbesc cu copilașii și părinți poate și cu câțiva prieteni și vecini
Doream să fac împreuna cu ei căsuțe în care să se joace
Poate reușim să le strângem

| Mopmop a răspuns:

Spune asta in cercul tau de prieteni si lumea o sa iti pastreze sticle de plastic cate vrei. Daca esti cadru didactic e mai usor: roaga copii sa stranga sticle.
Oricum e o initiativa faina! Succes!