| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Ce carti stiti in care iti arata cum sa faci diverse lucruri?
Ofer funda!

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Depinde ce lucruri ' vrei sa faci!
Exista carti pentru orice! Se numesc manuale. Vrei sa cresti vita de vie, exista manuale si te invata. Vrei sa cosetezi un pulover, exista carti. Vrei sa -ti faci o pusca sau o bomba, e plin internetul. Vrei sa-ti cresti un copil, exista carti excelente ( eu ca baiat, mi-am crescut fiul singur pana la 4 ani!).
Vrei sa inveti ABC-darul sau sa scrii, exista carti, sau daca vrei dragoste cum sa o obtii, sau sa mergi pe luna, daca vrei! Exista carti pentru ORICE!

| oprescudorin11 a răspuns:

Mai mult, exista carti care sa te invete sa faci bine lucrurile, sa nu gresesti, cum sa scrii o scrisoare de multumire sau de dragoste sau un Email, sau cum sa folosesti un telefon, un computer, un robot, cum sa faci o plangere la politie sau justitie, cum sa mananci sanatos, cum sa tricotezi o clatita, cum sa faci mancare cu orice doresti, cum sa iubesti, cum sa te certi, cum sa nasti, cum sa te certi sau sa te impaci, cum sa innoti, cum sa urci un munte sau sa prospectezi o pestera, cum sa-ti bati joc de oameni, cum sa gandesti, cum sa evaluezi, cum sa faci un calcul financiar, cum sa ajuti oamenii, dar asta necesita sa intelegi cartile anterioare!

| Talmacel_Alexia_1999 explică:

Multumesc pentru răspunsuri dar eu voiam sa îmi spuneti niste carti in care iti arata cum sa faci diferite lucruri din materiale reciclabile.