| Panait_Alexandru_1998 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o nelamurire, am pierdut un card bancar care continea suma de 1.000 lei, l-am dat ca si pierdut si cardul a fost blocat. Intrebarea mea este urmatoarea : Ce suma mi se opreste daca incerc sa retrag banii cu buletinul? Nu vreau raspunsul cu "iti elibereaza alt card " pentru ca asta ar urma intr-o saptamana si e ceva urgent..va rog sa ma ajutati daca stie cineva, multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de comisionul bancii pentru retragere de numerar de la ghiseu. Du-te la banca ta si o sa afli, fiecare banca are propriile comisioane. In orice caz nu este cu mult mai mare decat la retragerea de la bancomat.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Depinde de banca.
posibil 0, 5% din suma retrasa.
Comision 5 lei la 1000 lei.