Întrebare recomandată | M1hai a întrebat:

Buna seara TPU am si eu o intrebare, am deschis un cont in euro si as dori sa mai adaug inca o persoana care sa aiba acces la cont, se poate?

Răspuns Câştigător
| PwNZ a răspuns:

Da,poti trece ca imputernicit persoana aia.

| M1hai explică (pentru PwNZ):

Pot sa trec si persoanele sub 18 ani?

| PwNZ a răspuns (pentru M1hai):

Nu.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poți iar persoana să fie obligatoriu peste 18 ani.
Pa, pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,mergi cu persoana la banca si stabiliti asta.

| violetflyer a răspuns:

Desigur, doar daca o face persoana aceea in prezenta ta si invers.

| Mayastoasa a răspuns:

Da, poti!

| EA_Izabela_1991 a răspuns:

Da se poate, dar trebuie sa mergi la banca si sa vorbesti cu persoana care ti-a deschis contul. Poti pune si persoane minore, insa ele nu vor avea acces la cont decat dupa ce implinesc 18 ani happy