| neoficial2302 a întrebat:

Vreau sa stiu ce autorizatii imi sunt necesare pentru functionare cazan tuica comunal! (Capacitate mare la care face tot satul tuica)
La ce institutii ale statului trebuie sa bat?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Din cate stiu eu iti trebuie autorizatie numai pentru a-ti da voie sa faci asa ceva, asta il obtii de la primarie... nimic special big grin

| neoficial2302 explică:

Ipavel, stiu sigur ca am nevoie si de o autorizatie de la primarie dar asta inseamna doar 10% din actele care imi sunt necesrae, banuiesc, deci. banuiesc ca as avea nevoie de la; directia sanitara, sanepid, pompieri, autorizati metrologice sau ceva legat de instrumente de masurare alcool, acte din care sa ateste materialul cazanului. Vrea sa aflu demersurile de la cinevs care a facut aceste lucruri sau stie pe cineva care stie exact ce e de facut!