| kikiriki a întrebat:

Zilele astea ma ocup de deschiderea unui magazin de cartier ( sucuri, paine, tigari, aprozar etc ), inclusiv alimentara cu produse lactate si mezeluri. Doresc sa stiu ce alte autorizatii mi-ar mai trebui, in ideea in care am fost la primarie, si am scos autorizatia de functionare, am casa de marcat, locul este al meu. Nu stiu daca trebuie sa ma mai duc la DSV si Pompieri, eventual daca mai sunt si alte institutii. Orice alte indicatii sunt bine venite. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa aveti autorizatie sanitar veterinara, PSI, primarie, mediu, acte pe spatiu si stampila.

| Bursache a răspuns:

Si mult vad! pentru ca o sa aveti nevoie. Am tot respectul pentru. persoane ca dvs care risca o suma de bani pentru. o afacere care poate sau nu poate sa mearga.

| cornel a răspuns:

Distribuitori, ce fel de autoriatie? ii sc srl.salariile sunt calculate? stii cate persoane iti trebuie pentru fiecare?

| kikiriki explică:

Ce inseamna PSI? Actele de la mediu, unde se obtin mai exact? Este vreo institutie specializata, sau e in cadrul primariei? In rest, acte la firma am, spatiul este al meu, stampila am facut, autorizatie de functionare de la primarie am. Multumesc pentru raspuns!

| Geamanu_Mihai_1992 a răspuns:

As avea si eu o intrebare ce acte miai trebui pe o firma ii sau pf astept rasp multumesc