| Maria39popescu a întrebat:

Buna, știți cumva cât durează un transfer de bani. I-am trimis prietenei mele duminica niște bani pe card din aplicația de la banca, eu am cont la brd și ea la BCR. Nici acum nu i-a primit. Durează mai mult timp?

3 răspunsuri:
| Zedge a răspuns:

Poate dura câteva zile, dacă sunt bănci diferite.

| Nelucojoc a răspuns:

Intra maine, din banci diferite, mai ales daca ai initiat tranzactia in zi nelucratoare, tine o zi calendaristica de lucru; banca are tot interesul sa iti tina banii blocati, ea face bani cu banii tai, nu ca ti-i tine safe; maine sau poimaine o sa te invete si sa manci sanatos, la 10 tranzactii de shaorma, trebuie sa iai o salata, altfel contul tau se poate bloca
Au grija de tine, mai fain ca un parinte

| petrisor23 a răspuns:

De vineri seara pana luni dimineata nu se fac tranzactii, dar acum e luni seara si ar fi trebuit sa fie facut transferul.