| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Sunt înscrisă la un curs de Antreprenorială iar pentru Planul de afaceri necesar pentru a da evaluarea finală am ales ca afacere un cinematograf. Imi puteți spune cum se procură filmele în cinematografe? Este nevoie să fie cumpărat fiecare film in parte, există un loc de unde le cumperi? Dar echipamentele necesare care sunt? Am cautat ce echipamente trebuie, dar am nevoie doar de echipamente neapărat necesare pentru început in cinematograf. Celelalte echipamente mai puțin necesare pot fi adăugate mai târziu daca se intampla să am nevoie de ele in plan sau dacă voi reuși in viitor să îmi pun afacerea pe picioare. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Eu stiam ca cea mai importanta calitate a unui antreprenor este capacitatea de a se descurca pe cont propriu.

Ce fel de educatie antreprenoriala faci tu acolo daca nu esti in stare nici macar sa gasesti raspunsurile la tema pe care ti-ai ales-o singura?

Mie de exemplu mi-a luat 45 de secunde ca sa-mi fac o idee despre care este procesul de achizitie a filmelor, si asta doar ca distractie. Tu de ce nu poti sa faci acelasi lucru?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Păi ce antreprenor ești tu dacă nu ai abilități de cercetare? sad

| InYourPants a răspuns:

Dovada ca antreprenoriatu nu e pentru toata lumea