| IoanaCristina02 a întrebat:

Sunt studenta in anul III i-au bursa (600lei) as avea nevoie de un imprumut 1000 lei.
Imi puteti spune/recomanda daca stiti orice, chiar am nevoie urgent.
Multumesc!

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cea mai mare prostie, mai bine iti rogi prietenii sa faca o cheta. Daca pentru o suma ca asta te imprumuti, de unde dai inapoi dublu sau triplu? E o prostie sa faci credite la varsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la familie, un membru al familiei. Un unchi, o matusa, tata, mama, frate.
Daca te duci la ifn-uri, o sa platesti si 5000 ron inapoi happy
Si ca studenta n-o sa ai de unde, si or sa iti bage aia penalizari peste penalizari.
Pentru niste amarati de 1000 ron, de care sunt convins ca oricine din familie ii are. Mai ales daca este urgenta.

| Teo29 a răspuns:

Incearca card de credit de la Banca Transilvania. Cum ai ulterior banii, ii pui la loc si totul e ok. ( poti suna si pe net la numar sau merge maine intr-o agentie care are program si sambata, in mall-uri de ex. ) - poti face card de credit si la alte banci.

Sau, mergi la CAR invatamant in mai multe locuri, e foarte avantajos si la ei sa te imprumuti.

Fereste-te de institutiile de credit ca sunt hoti...