| Lester23 a întrebat:

Salut. Am nevoie urgent de 1000-2000 lei imprumut insa nu stiu la care banca/ifn sa apelez. Sunt student si am si contract de 4h. Ce agentie imi recomandati?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiind o suma relativ mica (cca. un salar minim pe economie), cel mai bine: apeleaza la membrii familiei.
Alta posibilitate ar fi sa ceri imprumut de la un prieten de incredere.
Poti incerca, de asemenea, sa ceri suma in avans de la locul tau de munca.

In toate cazurie va fi testarea ta, de incredere: daca nu dai banii inapoi pana la termenul cerut, vei purta povara neseriozitatii intreaga viata!

| darrio2007 a răspuns:

Nici o banca nu iti va da imprumut in conditiile expuse de tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La BT si probabil si la restul bancilor mari, sub 5000 de lei nu prea poti lua credit, decat daca ai vreun card pe care poti face descoperire/credit.
Eu am avut ceva cumparat prin rate la TBI, pareau ok. Incearca prin ei.
https://tbibank.ro/......-personal/
PS: pentru 2000 de lei pe 12 luni le dai inapoi 2700 lei. Cam mult, dar astea sunt dobanzile la sume mici.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Am eu un prieten...

| Lester23 explică:

1000 de lei. cand citesti pe documente oficiale si vezi "1000" tu intelegi 10.000 lei? nu stiu care dintre noi are problema.

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Buna iti recomand un imprumut de la Viva Credit. E cea mai convenabila varianta! ai aici pagina lor unde aplici https://bit.ly/3CUW3pB

| zglobiu a răspuns:

Cea mai buna banca e la mama si la tata. Fara dobanda. Doar cu ceva ciufuleala. Dar asta e, mai bine decat cu dobanda.

Sau - suna un prieten - este o alta varianta. Insa aici pot aparea complicatii pe parcurs.

| Ionutdragun a răspuns:

Bună @Lester23! Sincer ar fi ok BT sau RaiffeisenBank, dacă ești student beneficiezi de multe surprize! Succes!