| Avivasi a întrebat:

Știe cineva o firma cu plecări în străinătate serioasa ca lacatus ( dacă se poate din Constanța, dar poate fi și din alta parte numai serioasa sa fie ).Vă mulțumesc!

1 răspuns:
| anonim16121 a răspuns:

Salut,daca vrei poți căuta pe eJobs,pe olx,pe internet mai exact,deci eu nu ți-aș recomanda sa pleci,îți va fi greu,și te vei reîntoarce în țară ca ceilalți români,o sa te rupă la munca in străinătate,îți zic ceva exact ori o sa te întorci în țară cu bani cat de cat,ori o sa mori acolo ori o să-ți fie bine,dar ca să-ți fie bine trebuie sa le știi limba unde te duci,sa te acomodezi repede și sa ai pe cineva acolo din familia apropiat,deoarece nu știi peste ce firmă dai care te duc ei și muncești ca sclavul de un salariu de rahat, sau mai e o posibilitate, sa te duci cu iubita la lucru,sa va susțineți unul pe altul, așa vei reuși, sper că te-am ajutat și te-am lămurit, eu nu vorbesc prostii aici, eu vorbesc din experiența altora pe care îi cunosc (surori, veri și alții).