| CosminCicio a întrebat:

Buna TotiPentuUnu, am o mare dilema si as vrea sa ma lamuriti sau sa ma ajutati, nu vreau sa ma judecati sau sa ma jigniti atata cer, sunt dj si am nevoie de o sponsorizare am nevoie de "bani" pe scurt, vreau sa mentionez ca muncesc ca "ospatar" si ca "muncitor in constructii" astea fiind afacerile familiei, dar bani e singura problema de la parinti nu pot scoate nimic, muncesc continuu dar scot foarte greu banii, va rog dati-mi o idee ce pot sa fac am 16 ani si studi' in "VJ" si "DJ", doar de un impuls as avea nevoie unde pot face rost de un sponsor sau ceva bursa nu stiu, astept cu cel mai mare drag idei! oricum funda vreau sa va dau la toti dar nu se poate dar o sa accord una! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

Din pacate, traim intr-o lume in care sunt mai mult Dj, decat medici, politisti...etc! Toti viseaza sa fie la platane! Totusi, daca ai asa cunostinte vaste (precum scpui), poti incepe cu nuntile! Te duci si dau drumu la play-list! Mai departe...incearca sa iei legatura cu proprietarii de baruri sau cluburi si, sa pui seara muzica! Succes!

3 răspunsuri:
| kevincosty a răspuns:

Erau niste proiecte destul de misto (nu stiu daca e valabil si pentru Romania) numite crowd funding. Aceste siteuri incearca sa adune profesionali (solisti, dj etc.) si entrepeunori, principal oameni ce au o idee in dezvoltare dar nu au fonduri sa o duca la capat. Ai putea sa incerci un ceva de genul acesta si daca bineinteles munca si realizarile tale in domeniu profesional starnesc interesul investitorilor exista o mare posibilitate sa obtii finantare... La urma urmei si Justin Bieber a fost gasit pe Youtube happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu discoteci sau cluburi de gen.Adreseaza-te direct patronilor, sau intra in discutie cu personalul de acolo.

| Danu597 a răspuns:

Muncesti in constructii si ca ospatar si tot nu prea iti ajung? straight face
Ce solutii crezi ca iti putem da? laughing
Poftim o solutie, ajuta pe altii sa vanda telefoane, si pui cu 2-30-40 lei in plus de pretul cerut de vanzator astfel iti iese si tie ceva. big grin
Altceva nu prea cred ca ai putea face decat sa tragi tare si sa muncesti. Poate gasesti alt job mai bun thinking SPER big grin