| Glontx98 a întrebat:

Buna TPU.Am gasit un site care imi ofera un domeniu si un web host gratuit daca fac o cerere, asa ca am facut acea cerere...Dar la descriere nu prea stiu ce sa scriubig grin.Site doresc sa fie world-tutorials.ro dar nu stiu ce sa mai scriu in descrierea aia...Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie ce vrei, de ex : world tutorials, scrie 1 2 3 cuvinte ce au legatura cu site-ul (dar nu este obligatoriu)

| Glontx98 explică (pentru anonim_4396):

Asa am scris dar... au spus ca nu ee binecrying ori cum...mai bine imi cumpar eu un domeniu.ro

| anonim_4396 a răspuns (pentru Glontx98):

Atunci scrie mai in detaliu, ce site este?

| Glontx98 explică (pentru anonim_4396):

Lasa dal... Imi fac eu altu si platesc ori cum...Ai funda

8 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Poti sa primesti domeniu si hosting gratuit pe www.ucoz.ro. E fain ca e in limba romana, ai hosting, spatiu nelimitat si adresa de tip nume.ucoz.ro/com - in plus iti poti atasa domeniul propriu!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Mult succes!

| Glontx98 explică (pentru Leandro):

Eu doresc sa imi fac un site cu domeniu.ro sa am acces la el prin ftp si sa imi creez eu tema nu prin uncoz ca sunt temele gata create + ca nu imi da domeniu.ro gratis.....etc

| Leandro a răspuns (pentru Glontx98):

Prin uCoz ai acces FTP, poti sa adaugi alte teme (sau sa modifici pe cele existente) + ai domeniu nume.ucoz.ro. Domeniile NUME.RO se platesc nu sunt gratuite.

| Glontx98 explică (pentru Leandro):

Pai add dani.glontz plz sa ma ajuti ca nu stiu cum sa am acces prin ftp...la uCoz
Si...SIte ala imi dadea domeniu.ro gratuit dar las ca daca am acces prin ftp si la ucoz add dani.glontz sa ma ajutibig grin

| Leandro a răspuns (pentru Glontx98):

Intra te rog pe www.forum.ucoz.ro, inregistreaza-te si pune orice intrebare vrei acolo.

Ai si tutorialul acesta care te ajuta: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Succes!