| VictorashTPU a întrebat:

Buna TPU:am nevoie de ajutor cei care sunt chiar pe hotare ..eu am terminat scoala 9 clase.si vreau sa invat bucatar.pot sa invat bucatar la Italia ca sa lucrez la Italia. daca eu am sa invat aici in moldova sau romania.peste hotare nu pot lucra.ce ziceti pot sa invat bucatar la >Italia.? Multumesc/

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca e mai bine asa, posibil sa-ti gasesti si ceva de lucru-acasa, mai greu asta.

| Florin45 a răspuns:

Asta a fost o gluma nu? in primul rind ca sa lucrezi afara ca bucatar trebuie sa fii expert in felurile de mancare din tara respective.sa stii limba tarii la perfectie.ca sa ajungi bucatar intr-un restaurant din Italia incepi de jos.adica faci de toate (tutto fare)nu ai cum sa te duci la un restaurant si sa zici. vreau sa fiu bucatar.nu ai cum.nu te baga nimeni in seama.doar cu putin noroc ajutor de bucatar.succes