| Park1Suin a întrebat:

Daca vreau s-a lucrez ca medic de familie peste hotare,inseamna ca trebuie sa-mi fac studiile in tara mea,adica Moldova, sau s-a invat peste hotare?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le faci unde vrei u, dar tot cu pile te angajezi si acolo si aici.

| SunnyDay88 a răspuns:

Le faci in tara ta apoi pleci cu contract unde vrei tu.

| KateMiddleton a răspuns:

Pai,studiile in Moldova sunt slabe, stii tu, si in Moldov e greu sa-ti gasesti de munca, ce sa mai vorbim despre lucrul de peste hotare.E mai bine sa studiezi peste hotare, dar desigur necesita o munca foarte mare! Bafta!

| Robertamirela23 a răspuns:

Nu conteaza unde faci studiile, conteaza sa le ai si sa stii meserie

| Kiasm a răspuns:

Daca cinstit, atunci iti spun ca diplomele noastre nu sunt recunoscute peste hotare si acolo iarasi trebuie sa iti inveti profesia. Chiar daca faci studiile la USM, indiferent de facultate, diploma e valabila doar la noi, adica numai la noi te poti angaja in campul muncii. Ar fi de dorit sa inveti peste hotare.