| andreiboss31 a întrebat:

Am o colectie de monede vechi, putin mare dar nu cine stie ce si am cateva bacnote tot de colectie, oricum nu intru prea mult in subiect. Dupa cum am zis am si cateva bacnote, printre care si una de 1000 ruble din bielorusia din 2000, si vreau sa stiu cat valoreaza in lei noi, si daca merita sa o schimb. Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand suma totala de 1000 de ruble face cam 10 centi SUA.
In al 2-lea rand nu ti-o va schimba nimeni ca nu se foloseste in tara. La schimb pentru o colectie se poate sa ai noroc. Daca vrei facem schimb eu dandu-ti bani romanesti vechi, forinti unguresti sau altceva. Si eu sunt colectionar vechi si am o colectie mare.

| andreiboss31 explică (pentru Salontanul):

Nu multumesc, creca o pastrez, dar totodata, multumesc pentru raspuns!

| Salontanul a răspuns (pentru andreiboss31):

Multumesc si eu pentru apreciere. Oricand cu placere.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Valoreaza aproape 2 lei si asta daca e in stare foarte buna, necirculata... http://www.okazii.ro/......a154187728