| fgjtu78 a întrebat:

vreau sa va intreb daca stiti pe cineva care cumpara monede si bacnote vechi straine?!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bancnote.

| matrix100 a răspuns:

Ai putea sa le pui la vanzare pe site-ri precum ocazii, tocmai, mercador si altele. Colectionarii interesati ar putea sa cumpere. Pe de alta parte ai putea in realitate sa te duci la un anticariat care cumpara pentru revanzare astfel de obiecte.

| bunelutu a răspuns:

Muzeul de istorie cauta datede contact si sunai poate ai o avere in acele monede

| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Cauta pe okazii.ro, ebay.com, amazon.com

Nu iti face sperante prea mari pentru profit, daca monedele si bancnotele pe care le ai, oricat de vechi, inca sunt existente in numar mare printre colectionari, acestea nu vor avea o valoare mare.

Daca nu esti dispus sa le vinzi pe 'nimic', poti considera sa le tii pentru sufletul tau.
De asemenea, daca decizi sa le vinzi, nu uita sa iei in considerare pretul de livrare, care ar putea face vanzarea nerentabila in cazul in care pretul platit de cumparator e prea mic.

| colectionarul2 a răspuns:

La ce pret