| angel69lover a întrebat:

am o intrebare. daca nu sunt salariat, nu am loc de munca si nu am nici un venit pot lua un credit de la vreo anuita banca? daca da, de la care?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

AlfaBank iti poate da un card de credit garantat prin depozit. Adica iti faci la ei un depozit, la care vei primi dobanda si primesti si un card de credit de pe care poti cheltui suma respectiva (echivalenta cu depozitul). Insa dobanda la cardul de credit de de aproape 3 ori mai mare decat dobanda la depozit, asa ca eu nu prea vad care este logica. Mi s-a zis ca este un instrument pentru persoane cu venituri neoficiale (gen alocatii de la rude).
Nu poti lua nici un fel de credit daca nu oferi bancii o garantie ca vei avea bani, in fiecare luna, pentru a-ti plati rata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti lua niciun credit de la nimeni daca nu ai un venit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita de banci.

| raresandrey a răspuns:

Pomana-ngrașă nu crezi?