| RoxanaAndreea2300 a întrebat:

Am o întrebare.
Dacă vrei să devii stewardesa trebuie să înveți mult? Acum 4-5 ani se putea copia la examenele pentru a deveni stewardesa? Adică atunci când dai examene pentru a deveni stewardesa. nu stiu cum sa ma exprim. Sincer spune ti mi va rog

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa copii la un asemenea examen? Ajungi totusi o persoana de care depind mii de vieti

| Castiel a răspuns:

Pentru orice in viata trebuie sa inveti. Mai putin daca gasesti pe unu cu bani. Este simplu, arati bine + ai ceva in cap = devii stewardesa. Este troglodita si nu esti in stare sa inveti, nu devi stewardesa.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Din cate am inteles cursul durează o lună, am intalnit persoane care nu știau pic de engleza, Nu știau sa înoate și nu avea treaba cu asa ceva iar acum lucrează în acest domeniu. La noi in Romania ori ai bani ori ai noroc.