| Cristi72992859 a întrebat:

Buna! Trec pe clasa a X a si vreau sa ma mut pe stiinte sociale. Trebuie sa dau niste examene de diferenta la logica si muzica. Imi puteti spune dacă sunt grele si cum sunt examenele la aceste materii? Va rog! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Vor fi usoare...Iar logica si muzica sunt niste materii faine si foarte usoare.
Intreaba din ce trebuie sa te pregatesti si va fi bine.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Treci PE, SUB sau IN clasa a X-a?
Deoarece corect ar fi " sunt in clasa a X-a", ca doar nu te urci PE scoala, ca sa intri in clasa.

Atat logica cat si muzica sunt obiecte usoare si frumoase, trebuind doar sa gandesti mai mult, inainte de a te repezii sa dai un raspuns.

| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! Dacă dorești să te transferi la filiera teoretică, profil uman, specializarea științe sociale va trebui să susții examen de diferență la educație muzicală, educație plastică și limba latină, în principiu, dacă nu le-ai studiat în clasa a IX-a. La logică, argumentare și comunicare nu vei susține acest examen de diferență deoarece aceasta se studiază la toate filierele și profilurile. Succes!