| AndySixx2001 a întrebat:

am o mica problema. Am un prieten de 17 ani, si este singur la parinti...mama nu sta cu el si taicasu a murit, in fine si are o factura de achitat in valoare de 10 milioane...ce poate sa faca el ca sa stranga suma asta? Deja i sa taiat curentul, deci ce poate sa faca ca sa stranga acea suma de bani. Dau Funda

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

EL din pacate nu poate face nimic! Poate un job,dupa orele de la scoala(daca este la liceu),l-ar ajuta sa mai capete niste bani,dar foarte putini. Apoi,mama l-ar putea ajuta,deoarece,chiar daca este vaduva,ar trebui sa aiba grija copilului,macar pana la majorat.
Daca stii ca este un baiat care merita un sacrificiu din banii vostri(invata bine,este cuminte,nu risipeste banii pe alte lucruri nefolositoare), il puteti ajuta, voi prietenii, colegii de clasa, de scoala.Banut langa banut,din putinul vostru, se pot aduna ceva si sa-l ajutati.
Mai puteti intreba la Primarie, daca poate primi un ajutor social(trebuie sa indeplineasca niste conditii).
Daca i s-a taiat curentul sinu a platit nimeni factura, sa stii ca vor curge penalizarile, ce se vor aduna la factuta restanta.Asa ca, situatia nu este prea roza pentru el!

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca esti interesat/a sa faci un ban in plus, poti vinde diferite produse, ca acest colier de exemplu, si poti avea 10 lei la fiecare colier vandut. Profitul poate fi si mai mare in functie de produs.
http://mercador.ro/......1qc9B.html