| StefanCatalin1996 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema, am comandtat un telefon de me net iar tipul mi-a cerut o suma in avans (40 lei) pe care sa o depun in contul lui bancar Raiffeisen. Stie cineva cum se procedeaza, de ce am nevoie?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Ai nevoie de numarul contului, de numele lui si de buletinul tau. Mergi la banca si spui ca vrei sa depui o suma in contul cuiva si iti vor spune ei ce ai de facut ( trebuie sa completezi o foaie)

4 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Care site este în discuţie?

| ElizzaTPU a răspuns:

Trimite avansul doar daca userul prezinta incredere.

| codrinstefan2103 a răspuns:

Bănuiesc că ți-o dat IBAN-ul contului așa că n-ai nimic de făcut decât să te duci luni dimineață la un ghișeu Raiffeisen și faci un transfer către iban-ul respectiv. Ai nevoie de buletinul tău, numele persoanei respective și iban-ul contului. Baftă.

| cudyu007 a răspuns:

Daca il iei de la vreo firma nu ar trebui sa iti ceara avans. plata se efectueaza cand primesti coletu... nu am patit niciodata sa ceara avans