| lluciian a întrebat:

Am un card de la Mastercard din Italia..si totul mergea perfect.hee hee puteam sa scot de la bancomat,plati pe net etc. dar de vineri imi scrie ca tranzactia nu poate fi efectuata pt acest tip de card. Am sunat la cei din Italia si mi-au trimis alt card, crezand ca e magnetizat deoarece la ei nu figura nicio problema.
Si..tot nu merge.

Ajutor?rolling on the floor

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ori nu ai bani pe cont, ori ai atins un anumit număr maxim de tranzacții / zi (lună etc.), ori ai depășit suma maximă setată pentru tranzacții în afara granițelor și / sau online. Întreabă emitentul cardului.

| manuel72 a răspuns:

Cardurile italieneau un plafon maxim lunar, poate ca l-ai depasit fara sa-ti dai seama.