| Anonim2htqbf a întrebat:

Am un card de cumparaturi Flanco, am 1500 lei.pe el si mi s-a spus ca pot face retragere numerar la orice bancomat cu sigla mastercard dar nu reusesc nicicum imi zice ca tranzactie nu poate fi efectuata. P.S : 1000 lei vreau sa scot. Ma puteti ajuta cu un sfat, ceva?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu cred ca poti scoate bani de pe cardul acela, cred ca acel card il poti folosii doar cumpărind din flanco deoarece acel card este proprietatea flanco, sau scrie numele tau pe card? Mai intreaba la flanco si spune le ca ai incercat sa retragi o sumă de bani si nu ti a dat voie.

| Anonim2htqbf explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, pe card e numele meu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Ok mergi azi la flanco cu cardul si cu buletinul tau si intreaba i pe ei cum poti scoate suma pe care o vrei.

| mihai69 a răspuns:

Ăla e card doar pentru cumpărături. NU poți scoate bani de pe el. Și oricum, să scoți bani cash de pe un card de credit e cea mai mare tâmpenie posibilă, dobânda e îngrozitor de mare!

| Ether a răspuns:

Cardul trebuie activat. Daca este activ trebuie doar sa te adresezi celor de la Flanco si se va rezolva.