Întrebare recomandată | JulieDeni19 a întrebat:

Bună TPU!
Ați pățit sa va faceți card la BRD și să vă trimită sa introduceți ultimele cifre ale cardului și al buletinului și dacă îl introduc greșit aceste numere ce ar trebui sa fac, am sunat și mi s-a pus ceva de o taxă cat e taxă pentru noul pin al cardului?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa rogi o fată de la BRD sa te ajute sa ti faci cardul si sa il activezi la ei puneai pinul si ea iti activa cardul si o intrebai costă ceva activarea cardului este gratis oricum. Acum ai blocat carddul si ca sa il deblocheze costă, daca nu ai bani pe card nu il va putea debloca decat in momentul in care i ei salariul sau pensie sau alocatie depinde ce bani i ti intră pe card, doar asa ei il vor debloca si vor lua banii din card, inainte costa 5 lei sa il deblocheze, poate si acum este tot la fel sau mai mult nu stim, mergi la ei in bancă si intreaba i sa ai cu tine buletinul si cardul BRD