| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Cam cat costa sa cosntruiesti un bloc cu 4 etaje? Banii pot fi luati de la banca plus surse proprii?
Astept raspunsuri doar de la cei care lucreaza in acest domeniu!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câte apartamente, ce materiale, câte scări, lift sau nu, amplasare - sunt "ț" variabile in discutie

| Liviu-Marius_Ochisor_1988 a răspuns (pentru sierra1):

Sa presupunem ca sunt 3 apartamente pe etaj, fiecare ap. 80 metri pătrați si sa ne rezumam la 2 etaje + parcare subterana, fără lift. Scările si materialele alegele tu.

| sierra1 a răspuns (pentru Liviu-Marius_Ochisor_1988):

Până scriu aici ce e de scris, materialele de construcție se vor fi scumpit cu... la sută, la fel și energia deci "calculele" ar fi irelevante. Dar tu nu te inmuia, cere băncii banii de bloc, poate-i convingi (?!)