| petertb a întrebat:

Ce parere aveti despre programul Plus500. Si daca e pe bune as dori 2-3 idei despre modul de functionare.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Plus500 nu este un program ci o companie de brokeraj financiar cu sediul in Londra. Prima idee despre modul de functionare ar fi ca e vorba despre tranzactionare de instrumente financiare derivative. Daca nu stii depre ce vorbesc, probabil ca ar trebui sa te apuci sa citesti mult, foarte mult despre: ecnomie in general, economie financiara in particular, finante, banci si abia pe urma sa indraznesti sa patrunzi in lumea instrumentelor financiare: actiuni si obligatiuni, iar dupa ce le visezi pe astea, incet, incet cu prudenta poti sa te gindesti la instrumente derivate tarnzactionate in marja. Mai simplu, daca nu stii ce e un ETF, sau care este diferenta dintre un CDF si un contract Futures, sau ce e leverage-ul sau marja, atunci du-te pe linga cineva sa afli, un broker sau un profesor de economie, si dupa ce afli in mare tu decizi daca vrei sa continui sa afli si sa te duci la scoala sau nu.

1 răspuns:
| perladunarii a răspuns:

Salut,
daca ai de gand sa bagi bani iti recomand sa stai cu banii in buzunar, ca nu ai nici o sansa sa faci profit si ai toate sansele sa ii pierzi!