| madalinuk a întrebat:

Ce parere aveti sa fac facultatea de bussnes sau sa deschid afacerea mea! Intr.un fel ma gandesc ca nimeni nu te ea fara facultate si nu ma refer numai intr.o afacere! Dar daca nu deschid afacerea mea ce pot sa ma fac dupa acea facultate?

Răspuns Câştigător
| EuSiCuTineInPuff a răspuns:

Eu zic sa faci facultatea chiar daca iti deschizi o afacere.Si eu am acelasi plan pentru mine. Dar sa stii ca daca nu ai suficienti bani pentru afacere poti risca sa incepi constructia sau achizitionarea obiectelor de care ai nevoie si apoi sa ramai fara bani. Iti spun cum o sa fac eu:Fac o facultate, lucrez 2-3 ani in alta tara si ma intorc cu destui bani cat sa incep o adevarata afacere. Depinde si de afacerea pe care vrei sa deschizi.Dar mai sigur este daca faci facultatea si apoi sa te ocupi de altele. Nu strica sa ai niste studii in plus, mai ales daca este vorba de o facultate. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai bani nu iti mai trebuie nicio facultate ca sa iti deschizi afacere, dar gandeste te ca afacerile astea nu tin o viata. E suficient o greseala, sau o criza financiara si s-a terminat cu toate veniturile tale

| Blamely a răspuns:

E o idee foarte bună. Oamenii au nevoie de inițiativă.

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci o facultate

| myloveisyou a răspuns:

Poti face o facultate si poti deschide si o afacere daca ai banitongue