| aannddrreeaa a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Drept? E o facultate buna, pe viitor? Ce parere aveti despre mesria de notar?

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Sincer facultatea de drept nu mi se pare o idee prea buna. Daca stai sa te gandesti, in fiecare an sunt vreo 2000 (zic doar aprox.)de absolventi in fiecare an in Romania.De cati avocati e nevoie intr-o tara?! Sa fim seriosi..si mai ales ca pentru a putea lucra ca si avocat trebuie sa platesti bine.

| ShutUpAndSmile a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Ai mare dreptate, sunt exagerati de multi absolventi de drept. tongue Si sincer mie mi se pare cam plictisitoare meseria asta.

| Ekcstsy a răspuns:

Daca ai posibilitatea SIGURA sa lucrezi intr-un birou notarial, fa acea facultate. Din meseria de notar se castiga foarte bine. Din pctul meu de vedere te jacmanesc pe fata cu procentajele lor, dar nah asta este meseria e meserie si fara notari nu poti face multe. Succes.