| lucicalucian a întrebat:

Cred ca stiti de youtuberii aia care fac promovari pe bani sau de streamerii care primesc donatii. Unde primesc acesti bani? Stiu ca ii pot primi prin paypal sau paysafe, dar ei cum ii primesc si unde?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Paypal, cont bancar

| Frank51 a răspuns:

Banii se pot transfera pe card de pe orice procesor de plata, payza, paypal neteller, skrill, etc, cu taxe extrem de avantajoase, parca la paypal e 2$ taxa de transfer pentru orice suma pana in 500$, e chiar ok.

| lucicalucian explică:

Pot avea paypal la 14 ani?

| lucicalucian explică:

Daca nu am un card, pot sa imi fac paypal? Nu vr sa scot banii, doar sa ii primesc si poate sa cumpar online

| capoi a răspuns (pentru lucicalucian):

Eu am 16, si a mers sa imi fac.