| megustabuff a întrebat:

Daca bunicamea a scos un telefon pe abonament cu buletinul, si nul mai plateste, poate sa-i puna propire pe pensie sau sa-i faca altceva!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate s-o execute silit, inclusiv prin poprire pe pensie.

| megustabuff explică (pentru Ioandelasal):

Pai?

| Ioandelasal a răspuns (pentru megustabuff):

Cu ce nu esti lamurit, ti-am raspuns la intrebare.

| Mihaela1964 a răspuns:

Daca tu esti proprietarul de fapt ai telefonului, pune mana si plateste rata, n-o baga in belele pe bunica-ta.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu inteleg cum de nu le blocheaza telefoanele celor care nu platesc. Am citit o alta intrebare tot pe TPU pe aceeasi tema, se intreba ce poate sa pateasca, si a mai spus ca nu a platit de un an si a luat doua telefoane, intentionat. Ori sunt astia prea bogati si nu le pasa daca se mai pied una, doua sau. nu stiu depinde si ce noroc ai. Daca factura vine in fiecare luna poate ca n-au uitat. Au o baza de date si numele tau iar tu ai semnat. Ma intreb daca ar face toi la fel. Crezi ca nu si-au luat masuri de siguranta?