| JustUs4ever a întrebat:

Daca vreau sa schimb bani la banca trebuie sa am 18 ani, sau sa prezint buletinul meu? Pot sa dau si buletinul unui parinte? Imi mai trebuiesc si alte acte? Dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

E obligatoriu sa prezinti buletinul sau pasaportul la orice schimb valutar. La banca nici nu se discuta, trebuie sa ai buletinul sau pasaportul.
La o casa de schimb, daca e o suma mica 2-300 de euro poti sa te mai intelegi cu casiera, ii spui ca nu ai buletinul la tine. Dar si acolo la sume mari iti cere buletinul.

4 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

@Anonim, ţin, cu tot respectul, să te anunţ că s-a inventat litera "c".
@JustUs4ever, îmi pare rău că nu te pot ajuta, dar nu ştiu şi nu vreau să te informez greşit.

| hamsteru a răspuns:

Sall,depinde de banca, exista banki in care trebuie sa ai minim 14 ani si buletin, banki la care trebuie buletinul unui adult si banki care schimba fara acte, eu am 12 ani si cand mi-a trimis mama bani i-am schimbat la banca cu buletinul lui soramea care are 22 deci -BAFTA.winking

| JustUs4ever explică:

Decat sa stau sa ma plimb prin toate bancile din oras pana gasesc una la care pot sa schimb mai bine schimb la camatari happy

| bmm a răspuns:

Poti doar cu buletinul