| gabryel a întrebat:

Am facut 18 ani si trebuie sa imi schimb buletinul, ce acte imi trebuiesc?

Răspuns Câştigător
| andreimicutu a răspuns:

Buletinul tau si copie
buletinul mamei/tatalui si copie
certificat de nastere si copie
taxa de 11 lei daca nu ma insel(contravaloarea buletinului-7lei si taxa de timbru-4lei)
rol de casa care il scoti depunand o cerere+2 lei
si inca o cerere care o completezi tu si mama/tatal tau la evidenta populatiei(parca)

5 răspunsuri:
| gabryel explică:

Gianinutza007 mi-am facut buletinul la 20. 04. 2006 si mi-a expirat la 07. 03. 2010 si nu l-am pierdut dar mai difera si de locul unde ti-ai facut buletinul.

Răspuns utilizator avertizat
| andreimicutu a răspuns:

Apropo gabryel imi place ca stii sa apreciezi niste raspunsuri.(ba nu)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci trebuie sa vina si parintii cu mine ca sa imi schimb un amarat de buletin. birocratia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu