| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

O sa ma mut in chirie in București si am nevoie de câteva informații. Prețul apartamentului este 250 si trebuie 1+1 chirie + 50%comision. Adica ar veni 625 de euro din prima. Întrebarea mea este daca atunci cand merg si "bat palma " cu propietarul trebuie si plătesc si întreținerea pe scara?

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Da,dar nu atunci cand bati palma. dupa o luna cand vin consumurile tale, in mod sigur tu platesti ceea ce consumi; energie electrica, apa, gaze.

3 răspunsuri:
| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru gheorghe699):

Asta stiam. Nu stiam cu întreținerea Inafara de consumul meu. Mulțumesc!

| gheorghe699 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Proprietarul trebuie sa aiba totul platit, facturile vin cu intarziere cel putin la apa, asa ca el plateste, tu platesti ce ve-i consuma ..doar cititi apometre, contoare etc, luati indexul sa stiti de unde incepeti, ..si eu inchiriez si asa procedez.
cu placere.

| adrianalbota1 a răspuns:

Tu platesti ceea ce consumi.