| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Vreau sa fac o specializare si nu stiu ce sa aleg din aceste 2 :

a) Agent turism (specializare) durata 3 luni, studii liceu + bac

b) Tehnician proiectant CAD 1 luna (initiere) + 6 luni (calificare)

In ce domeniu e mai usor de gasit loc de munca!?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci in viata, ce sa zic, incearca sa decizi tu pentru tine, nu lasa pe seama altora sa o faca, ca si agent de turism daca iti place, ar fi ok, insa sa fi proiectat in Computer Aided Design nu cred ca sunt de ajuns cele 7 luni care le zice acolo, plus ca e important sa stii in ce program se va face proiectarea si daca e de domeniu tehnic, in Autocad ar fi ok, insa de preferat Solidworks sau Catia, si daca le-ai stii pe astea ti-ai gasi de lucru gasi de lucru garantat si ai fi platit destul de bine.