| 1cristian1990 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de inca o afacere! As dori sa imi spuneti o idee buna de afaceri! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Animalele scumpe sau vegetalele pretioase sint facut astfel de catre retaileri si clasa celor ce genereaza cererea, nu neaparat de valoarea lor intrinseca. Despre ce oras discutam? In functie de zona, ai putea folosi hala si terenul pentru a amenaja locatia pentru airsoft/lasertag sau alte chestii de genul asta. Investitii moderate/mici, profit constant.

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"Inca o afacere" inseamna ca deja ai una. Cu ce te ocupi actualmente? Ce capital ai la dispozitie pentru noua afacere? Posibil sa poti face ceva conex la ce ai dezvoltat pina acum.

| 1cristian1990 explică (pentru KodrutZ):

Pai am doar 160 de copacei pentru cherestea care i-am crescut de la stadiu de samanta, e primul an si vreau sa vad cat de ok sunt, detin 2 hectare pamant, o hala mai veche, e si capital banesc! Lucrez ca si dispecer dar as face ceva asa ca un hobby, sa imi ocup timpul, normal trebuie sa ai mai multe afaceri! Pana cresc copacii va trebui sa imi omor timpul cu altceva! Si a da, am si 2 camere la parterul unui bloc aproape de o scoala, politie si un liceu mai departe putin!

| KodrutZ a răspuns (pentru 1cristian1990):

Cherestea, bun. Fii baiat destept in cazul asta si nu te uita dupa profitul imediat. Gaseste un timplar meserias si fa mobila. Pe linga mobila ar mai merge chestii de-astea mici, eventual treburi mai de arta gen troite. Nu e musai sa te uiti la piata locala, poti sa iei frumos si sa vinzi direct pe eBay sau alte site-uri de gen dinafara, manufactura e foarte pretuita.http://www.ebay.com/......1534491801

| 1cristian1990 explică (pentru KodrutZ):

Multumesc! Mai astept idei pe langa cherestea, refritor la hala si teren, eventual animale scumpe sau vegetale pretioase!

| 1cristian1990 explică (pentru KodrutZ):

E judetul ALBA, si hala o am intr-un sat din zona Sebes! Suna bine ce mi-ai spus acum! Dar nu ar fi de preferat sa arendez o zona de padure de la o pers fizica sau primarie pentru airsoft?

| KodrutZ a răspuns (pentru 1cristian1990):

Asta cu zona de padure o face toata lumea. Sa amenajezi o hala pentru close combat e mai misto.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Plus de asta, in hala poti sa faci si un fast food/bar ca serviciu aditional airsoftului. Asa cam oricine ar baga o bere/un mic/ceva dupa airsoft...

| 1cristian1990 explică (pentru KodrutZ):

Buna idee! Doar ca nu stiu cum m-as intelege cu tata happy el tine acolo, gaini, pui, porci si o vaca, asa pentru casa! Dar e tare ideea, gasesc eu o alta locatie sau ajung tot la padure, in zona noastra nu este asa ceva!

| 1cristian1990 explică (pentru KodrutZ):

Cat ar costa un echipament, pentru o persoana>? As avea normal nevoie de 10 echipamente cu pusti etc

| KodrutZ a răspuns (pentru 1cristian1990):

Multi dintre cei interesati au deja echipament, cel putin daca discutam de airsoft. Cel mai bine investesti in amenajarea spatiului. Pentru paintball si laser tag ar trebui sa ai ce sa inchiriezi musai. Habar n-am de preturi, vezi si tu. S-ar putea sa iesi mai bine daca ti le comanzi din strainatate.

| 1cristian1990 explică (pentru KodrutZ):

Ma gandeam si eu la varianta cu strainatatea, normal ca toti inporta de acolo! Multumesc mult de idee!

| KodrutZ a răspuns (pentru 1cristian1990):

Animalele scumpe sau vegetalele pretioase sint facut astfel de catre retaileri si clasa celor ce genereaza cererea, nu neaparat de valoarea lor intrinseca. Despre ce oras discutam? In functie de zona, ai putea folosi hala si terenul pentru a amenaja locatia pentru airsoft/lasertag sau alte chestii de genul asta. Investitii moderate/mici, profit constant.

| thezbx a răspuns:

Afaceri bune dupa parerea mea ar fi: un magazin, o patiserie/covrigarie sau o cafenea, care sa fie foarte aproape de un liceu. ar fi o gramada de clienti big grin

| 1cristian1990 explică (pentru thezbx):

Da Da! Ai dreptate! Acum sunt in stadiu in care caut idei!

| 1cristian1990 explică:

Astept o idee! Multumesc!

| MadaMadalici a răspuns:

Daca ai vreo 300-400 de euro ai putea sa urmaresti piata online si sa vezi telefoane, tablete, laptopuri sub pret sale cumperi si sa le dai la pretul pietei dar pentru asta trebuie sa te pricepi si sa fii tot timpul pe faza.

| 1cristian1990 explică (pentru MadaMadalici):

As putea, stau toata ziua cu pc-ul in fata, doar ca e ca un joc de noroc! Nu e rea ideea! Poate am sa incerc sa vad daca gasesc ceva!