| canazar94 a întrebat:

Care are o idee de afacere buna? locuiesc la tara,vreau sa ma apuc de ceva sa fac bani da nu prea am idee, rog sa raspunda din cunostinte proprii

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Agricultura am auzit ca e o afacere destul de profitabila.

| Violleta2022 a răspuns:

Fcai bani buni din gradinarit!
Pui in pamant zarzavaturi, legume, sau flori si le duci la piata, sa le vinzi!
Fructe si legume din curte, iarasi, se vad f bine la piata!
Trebuie sa scoti autorizatie de producator de la Primaria Comunei/satului tau si te duci in ce piata doresti sa vinzi.

| teemo2000 a răspuns:

Ceva insemnand un serviciu?
Ai putea sa te angajezi undeva.

| madisperanumeledeutilizator a răspuns:

Prima data iti trebuie niste bani pentru investitii... agricultura (catina pentru ca este mai usor pentru inceput ) ar merge si un mic magazin alimentar daca nu e vreunul prin apropiere.

| Ionut015 a răspuns:

Cumpara un tractor si ecipamente pentru el... si lucreaza terenurile oamenilor... pentru preturi mai uitate pe net