| Funny5611 a întrebat:

Buna TPU vreau sa-mi deschid o afacere in Romania aveti sugestii(totusi sa nu fie pre exagerate)?

Cea mai buna

7 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Depinde de ceea ce stii sa faci.
Pentru Buii: ma indoiesc. Ideea este buna, insa trebuie sa fii atent/atenta la vadul comercial. Pentru asa ceva ai nevoie de o zona cu locuitori care au venituri peste medie. O afacere de genul acela o vad in Bucuresti, Constanta, orase mari. La Tulcea, nu stiu.

| tiriboxi a răspuns:

Buna raspunsul meu la intrebarea ta este cumperi o afacere la cheie care functioneaza exemplu Mc Donald aceasta presupune o suma imensa eu propun una accesibila si cu o suma modica poti incepe aceasta activitate in cazul in care te intereseaza poti sa i-mi raspunzi tiriboxi@gmail.com

| Leandro a răspuns:

Poti sa-ti deschizi un magazin online, am auzit ca in 2012 piata aproape se va tripla (e cam optimista estimarea dar de dublat, tot se va dubla).

Ca solutie pentru realizarea unui magazin online, recomand www.ucoz.ro, ai cele mai accesibile solutii pentru e-store, de la 5.49$/luna. Mult succes!

| Robert a răspuns:

Am vazut ca se castiga foarte, foarte bine in videochat.Si ca investitie este mica.Iti trebuie cateva pc-uri, weburi bune si o locatie.

| Robert a răspuns:

Nu am trecut in primul raspuns.Studio sa-ti deschizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

un magazin cu haine second hand,faci cea mai buna treaba
Buii, ai vazut ce probleme mari sunt in comertul cu tutun? nu cred ca ai loc printre marii rechini, poate doar sa achizitionezi trambucurile a a-7-a mina

| Buii a răspuns:

Yo am avut un astfel de proiect la anteprenoriala, proiectul de afacere al meu constand in : imi deschid un magazin de trabucuri(da nu pisate dinalea cum sunt la toate supermarketurile), in unele orase este o afecere profitabila mai ales ca nu au multi, si se castiga bine banii, cum ar fi la mine in tulcea nu este nici un astfel de magazin, si in 2-3 ani ma gandesc sa-mi deschid si eu unu big grin, sper ca tea ajuta ideea mea