| BeingSelfless a întrebat:

De la ce bancă ați prefera un card de debit?
Una care să aibă comisioane zero, conturi bune de economii, opțiune de cashback sau "saving box, păstrezi 10% din prețul unui produs" (cum are Raiffeisen), și alte beneficii.
Aș dori să mă schimb de la Raiffeisen, dar nu sunt sigur care bancă ar fi mai faină, deși știu că majoritatea oferă aceleași servicii sau similare.

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Mie imi place ING, e si foarte simplu cu sistemul lor de home banking, fac usor tranzactii, plati etc. Si su multe beneficii, de ex au bagat acum cash back. Acum ce banca nu are comosioane chiar deloc?

| Torrpi a răspuns:

Sa nu-ti ia nimic, sa-ti dea cat mai mult si ceva pe deasupra. Oare Banca aia cum isi va suporta cheltuielile?

| dominik02021 a răspuns:

Cred ca un card de la BT este bun. Nu îți ia comision dacă retragi bani de la bancomate BT, în aplicație ai și "Round Up" unde îți rotunjește suma produsului și ți-i pune deoparte (plătești cu cardul 5, 55 lei și in round up îți bagă restul pana la 6 lei) Ai și optiunea de economii.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dominik02021):

Nu e prea convenabil la BT, asta din ce am văzut eu.
Adică, spre exemplu de BRD(unde am cont), plătești internet banking-ul(BT neo) și sunt mai multe lipsuri, spre deosebire de concurenta.

| dominik02021 a răspuns (pentru Hyperion7):

Eu folosesc doar BT. Mama folosește NeoBT, pentru transferuri. Întradevăr plătești, dar eu la BT nu plătesc nimic.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dominik02021):

Asta ta, știu.
Însă mie, personal, mi se pare BRD net BT