| EoLLnooP a întrebat:

Vreau sa vand un inel de mana vechi an 1823... caut cumparator ...nu este din metal pretios..este un aliaj.Cine ma poate ajuta unde il pot vinde..si un pret cat pot lua pe el. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihaitare123456 a răspuns:

La ce vechime are, poti incerca sa te duci la un evaluator, acum depinde si unde stai. Ca sa-l vinzi poti incerca siteuri ca mercador, okazii,, chiar si pe facebook. Daca chiar este autentic, poti scoate mult, dar depinde si de model, perioada etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pacat sa il vinzi adica iti da 400 de lei de care o sa platesti factura la curent...
Mai bine il pastrezi, are o valoare istorica.

| Gsix a răspuns:

Avand in vedere cat este de vechi... si depinde de starea in care se afla, cine a fost proprietarul si mai ales daca are data fabricarii inscriptionata pe el, daca nu sti acestea... nu prea are valoare, dar daca le sti poate varia intre 400 ron si pana la cateva mii de euro daca a apartinut cuiva renumit.