| laury24 a întrebat:

Am o problema... Părinții mei au datorii si se cearta mereu din cauza asta. As vrea sa fac ceva sa câștig si eu bani pentru ai putea ajuta dar sunt minora si nu știu ce sa fac. Cum as putea sa câștig si eu bani?

3 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

Nu stiu, puiule.
Stiu ca vrei sa ii ajuti, dar pur si simplu nu prea poti.

| Murariu_Maria_1995 a răspuns:

Salut Laura. Daca vrei sa faci bani, alege Oriflame.
Aici ai procent fix 23, 30, sau 40% din cat vinzi. Arati catalogul la alte persoane si ele iti spun ce vor din catalog. Plasezi comanda si iei de la clienti banii exact ca in catalog, iar tu platesti mai putin la factura cu 23-40%, si ramai cu profitul. De exemplu daca faci comanda de 600 de lei la pret de catalog, platesti doar 360, si ramai cu 240 de lei profit. Nicaieri nu mai vezi astfel de reduceri. Citeste mai mult pe http://inscriereorif.ro si te poti inscrie tot pe acel site. Incearca, nu ai ce sa pierzi!

| David_David_1988_VL2p a răspuns:

Nu te stradui, multi trec prin asta, singurul lucru pe care trebuie sa il faci este sa studiezi cat mai mult si mai bine. Asta iti va aduce in timp independenta si stabilitate financiara care o sa iti permita sa ii si ajuti mai tarziu. Nu incerca sa faci asta acum intrucat o sa-ti manance timpul de invatat si o sa pierzi totul din cauza asta. Doar axeaza-te pe invatat, asta e normal la varsta ta.