| Geo27Rus a întrebat:

Bună tuturor...ce părere aveți despre facultatea de construcții, mai precis inginerie civilă ccia? Cât de greu este(materie, profesori, examene)? se câștiga bine din aceasta meserie?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i grea deloc! Este simpla, usoara si rapida.
Vorbesc in cunsotinta de cauza happy
De castigat, se castiga foarte bine, daca ai sanse sa muncesti ca sef de santier si sa-ti gasesti asemenea munca.

| danutzu96 a răspuns:

Daca te referi la UTCB nu prea e usoara. Am o gramada de cunostinte de la CCIA care au restante (Statica, metal, rezistenta materialelor, etc) desi trebuiau sa termine deja. Trebuie sa te tii de treaba si sa nu tragi chiulul prea mult de la cursuri. De castigat, se castiga si aici in functie de ce cunostinte si aptitudini ai. Daca vrei sa devii Inginer Constructor nu ar fi rau sa treci macar in vizita si pe santiere, sa vezi cum sta treaba.

| Geo27Rus explică (pentru danutzu96):

Am înțeles, mulțumesc?