| AndreiGrigore a întrebat:

Unde pot schimba monede (1, 5, 10, 50 de bani) in bancnote in Bucuresti? Exclus case de la supermarketuri, refuza in sictir cam toti (da, teoretic sunt obligati sa le accepte, dar n-am chef sa ma cert cu ei).

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

La supermarket sunt obligati sa le primeasca la plata. Nu la schimb. Degeaba te certi cu ei, nu ai dreptate. Mergi la o Banca. Acolo ti se schimba.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Banca

| Wr3nch a răspuns:

Poti incerca la o banca,

| Andreeush a răspuns:

Cei de la supermarket-uri nu au cum să refuze bancnotele când le folosești drept plată.

| Anca32 a răspuns:

La banca ii schimba din câte știu eu

| hamate a răspuns:

Da o fuga pe Lipscani si vezi la banca