| Deasonyka a întrebat:

Urmează să mă angajez la Mega Image (Bacău)
Stie careva cât e salariul?
Câte zile libere?
Bonuri stiu că dă
Program? Schimburi?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că salariul e mai mult de 1500.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil minimul pe economie de inceput adica 2080 de lei din care scazi impozitele ce le platesti la pensie si sanatate si cred ca ramai cu in jur de 1300 de lei in mana, nu te ofensa dar fata de basarabia de ex. 1300 de lei aici inseamna 5200 de lei moldovenesti deci probabil o sa ai un salariu mult mai mare decat al parintilor tai.Nu te incalzeste cu nimic in schimb sunt bani relativ putini daca ai de platit chirie de ex. daca nu te descurci si cu acesti bani!
Poti citi si acest articol despre salariile minime pe economie https://www.capital.ro/salariul-minim-2019-cati-bani-primesc-angajatii.html

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La toate întrebarile puse de tine, raspunsurile le au șefii de la Mega Image, ei o sa i ti spuna tot, in momentul in care vei fi angajată. Ce varsta ai? Tu esti in poză?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti băiat? Sau fată?

| Bizon95 a răspuns:

Din cate stiu eu Mega Image ar fi doua schimburi in general (marea majoritate zdrobitoare a magazinelor au program 8-22)

insa sunt week-end-uri in care o sa lucrezi, pentru ca are acelasi program si in weekend, in plus sunt unele magazine care au pana la 12 noaptea si unele non-stop, totusi personalul e puternic redus la orele alea, dar, nu se incuie usa, asa ca, spre deosebire de o farmacie nu poti sa dormi chiar daca nu sunt clienti (la farmacie de exemplu, tine, pentru ca doarme in fata geamului care se poate deschide, tu bati in geam si ea se trezeste... am facut asta)

in rest, poti efectiv ori sa dai un telefon (gasesti numarul pe site) ori sa vorbesti cu cineva care lucreaza acolo, totul e sa nu vorbesti cu persoana respectiva in magazin, ci sa va intalniti in afara magazinului (unele dintre informatii, MAI ALES SALARIU sunt considerate confidentiale si iti poti pierde job-ul d'aia)

| AndreiSuveranul20011 a răspuns:

Salariul e maxim 1500 de lei.