| iAvatar a întrebat:

Vreau niste idei de nume pentru o afacere cu covrigi, clatite, gogosi, pizza etc.?

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MihaiGe a răspuns:

Gogosi ca la Bunica, un nume ispititor.
Bafta!

| iAvatar explică (pentru MihaiGe):

Gogosi ca la Bunica. dar cu restul cu ramane?

| Spitz10 a răspuns:

Eu spun sa fie un nume amuzant, care sa te faca sa zambesti cand il auzi, sa te faca sa spui merem la (numele ales) zambimnd si ceaialalt persoana sa zambeasca si ea si sa zica: ce nume...hai sa intram.Eu as spune sa fie ceva de genu :La Magaru Tavalit (era la mine in oras mai demult o cofetarie si se numea asa si avea o gramada de clienti.Succes.

| andreyusnice a răspuns:

Mancarea lui Vecinu'
Gustarica
Pofta mare!
Chestii de genu...numele complicate sunt mai greu de tinut minte.
PS: ai o idee buna(as vrea si eu ceva de genu aproape de casa), dar inseamna destul de mult...ai grija ce faci. Multa bafta!

| anapricopi76 a răspuns:

De exemplu Clatite(moldovenesti, ardelenesti, bucovinesti)-depinde zona din care esti. Pizza italiana, gogosi ca la bunica.

| RoxKnkK a răspuns:

Ha la gogosi ca's bune laughing

| thelordoftime a răspuns:

Tematica afacerii? Ex:pizzerie italiana etc. Ai ceva in minte sau doar o covrigarie oarecare?

| iAvatar explică (pentru thelordoftime):

As vrea sa fac pizza italiana. baza ar fi covrigii dar am si gogosi, hot dog, clatite. mai multe

| thelordoftime a răspuns (pentru iAvatar):

La colt' sau l'angolo(in italiana)!

| andreifals a răspuns:

"in ciuda crizei" big grin ...numele este real, l-am vazut la un restaurant in radauti

| iAvatar explică:

Mi-ar placea si un nume de insula sau ceva strain daca ar suna bine

| iAvatar explică:

Multumesc tuturor dar mai astept niste pareri

| iAvatar explică:

Miau Miau?

| iAvatar explică:

Cum vi se pare asta?

| thelordoftime a răspuns (pentru iAvatar):

Sincer... Mi se pare groaznic! As trece pe langa si nu m-as uita inapoi!

| Asteroid a răspuns:

Φουρνος - in traducere din Greaca inseamna "Cuptor" si se citeste "Furnos"

| тιηι a răspuns:

Ce zici de "Topo Gigio"?
Tradus in romana, Soarecele Gigio.
Era o desene animata la care ma uitam in Italia, cand eram mica. Imi placea enorm de mult.
Si presupun ca e un nume destul de dragut.